فروش عمده پسته فندقی

فروش عمده پسته فندقی در بازار کشورهای هنگ کنگ، روسیه، پاکستان، آلمان، همچنین کشورهای عربی نظیر قطر و … با رونق بالایی انجام می گیرد.

آیا می دانید بیشترین میزان تولید پسته در ایران مربوط به کدام رقم پسته است؟ پسته فندقی بیشترین میزان تولید را در بین ارقام مختلف پسته های فارسی دارد. این رقم، به عنوان مهمترین رقم پسته ایران شناخته شده است. چرا که بیشترین تولید و بیشترین میزان صادرات را به خود اختصاص داده است.

پسته فندقی از گروه پسته های round  است. در بازار ایران با نام فندقی (به دلیل ریز و گرد بودنش که مشابه فندق است) و در بازار بین المللی با نام round شناخته شده است.

 شناخت پسته فندقی

از بین باغات پسته در ایران، بیشترین مساحت زیر کشت متعلق به پسته فندقی است. لذا بیشترین میزان تولید و همچنین بیشترین میزان صادرات را دارد. عملکرد درختان این رقم قابل قبول بوده و در مناطق مختلف، به بار می نشیند. همچنین پسته فندقی ریزترین مدل پسته فارسی است. سایز این پسته 28-30، 30-32، 32-34 و 34-36 اونس است.

به دلایلی که مطرح کردیم این رقم پایین ترین ارزش اقتصادی را در بین ارقام تجاری پسته فارسی دارد.

بازار های هدف برای فروش عمده پسته فندقی

کشورهای مختلف با سلایق متفاوت خریدار این نوع پسته هستند. اتحادیه اروپا منجمله آلمان بدلیل میزان آلودگی بسیار کم پسته فندقی به آفلاتوکسین، از خریداران این رقم است.

همچنین کشورهایی نظیر چین، روسیه، پاکستان و … نیز به دنبال پسته با قیمت متعادل و پایین هستند، از بازارهای هدف خوب برای فروش عمده پسته فندقی هستند.

انواع پسته فندقی

پسته فندقی همانند سایر ارقام پسته دارای انواع طبیعی خندان و پسته مکانیک خندان است. هر تاجر پسه به کیفیت و قیمتی که برای خرید انتطار دارد، نوع خاص و سایز مشخصی از پسته فندقی را انتخاب می نماید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما