بزرگترین تولید کننده پسته در ایران

بزرگترین تولید کننده پسته در ایران، شهرستان رفسنجان است. البته دیگر مناطق ایران در سال های اخیر به گروه تولید کنندگان پسته در ایران پیوسته اند.

قصد داریم بزرگترین تولید کننده پسته در ایران را معرفی کنیم. در معرفی این شهر به ارقام پسته ای که در آن تولید می شود، اشاره خواهیم کرد. همچنین جایگاه این شهر را در بین تجار جهانی پسته ارزیابی می کنیم. و البته اشاره مختصری به دیگر مناطق تولید پسته در ایران خواهید داشت.

مهمترین قطب تولید پسته در ایران، استان کرمان است. در ایران پهناورترین استان، استان کرمان است. این استان دارای زمین های کشاورزی وسیعی است. بیشترین میزان کشت نیز متعلق به پسته است. بنابراین کرمان قطب تولید پسته در ایران است. در حقیقت می توانیم بگوییم largest producer of pistachios در ایران، استان کرمان است. شهر رفسنجان و سیرجان مهمترین قطب های تولید پسته در این استان هستند.

قطعا نام و برند رفسنجان را شنیده اید. پسته رفسنجان مهمترین برند و نامی است که در کنار پسته به کار برده می شود. پسته ایران با نام پسته رفسنجان شناخته شده است. بسیار از تجار پسته در جهان نام و آوازه رفسنجان و پسته رفسنجان را شنیده اند.

خراسان یکی از بزرگترین تولید کننده پسته در ایران

البته در سال های اخیر دیگر مناطق ایران نیز به کشت پسته پرداخته اند. آنها این موضوع با هدف تامین نیاز مشتریان پسته ایران انجام گرفته است. و با هدف کمک به استان کرمان. هم اکنون خراسان نیز می تواند جزء بزرگترین تولید کننده پسته در ایران در ایران به شمار آید.

همچنین یزد، کاشان، استان های آذربایجان شرقی و غربی نیز جزء مناطقی هستند که کشت پسته را در سطح وسیع آغاز کرده اند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما