فروش عمده پسته صادراتی

فروش عمده پسته صادراتی توسط دو کشور ایران و آمریکا انجام می گیرد. ایران قدمتی چندین قرنی در تولید و صادرات پسته دارد. کشور آمریکا نیز نزدیک به پنجاه سال است که وارد عرضه تولید و صادرات پسته شده است.

همانطور که بیان کردیم فروش عمده پسته صادراتی و گردو خارجی توسط دو کشور در جهان یعنی ایران و آمریکا انجام می گیرد. پاسخ سوال “بزرگترین تولیدکننده پسته در جهان کیست؟” با توجه به اینکه دو کشور ایران و آمریکا در حوزه صادرات این محصول بسیار شناخه شده اند، بسیار آسان است.

همانطور که می دانید و در ابتدای مقاله نیز بیان کردیم، سابقه تولید پسته و گردو خشک در ایران به قرنهای گذسته باز می گردد. صادرات پسته ایران نیز از سالهای گذشته رونق داشته است. اخیرا کشور آمریکا نیز اقدام به تولید انبوه پسه نموده و هم اکنون در کنار ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان پسته در جهان به شمار می آید.

انواع پسته صادراتی ایران

انواع پسته تجاری ایران شامل پنج نوع است که در بین تجار و بازرگانان کشورهای مختلف شناخته شده است. این پنج نوع را در زیر لیست می کنیم و به طور مختصر در خصوص کیفیت و مشخصات هر نوع پسته توضیحی ارائه می  دهیم.

قیمت پسته فندقی صادراتی

این رقم پسته که در بازار جهانی حت عنوان round pistachios شناخته شده است، بیشترین میزان تولید را در ایران به خود اختصاص داده است. بیشترین مقدار صادرات پسته ایران نیز به این رقم تعلق دارد. صادرات پسته فندقی به کشورهای مختلفی انجام می گیرد. می توانیم کشورهایی نظیر چین، روسیه، اتحادیه اروپا و … را از جمله آنها معرفی کنیم.

پسته اکبری درجه یک

از خانواده پسته کشیده است. مشتریان خاص خود را در بازار جهانی دارد. در بازار خود ایران نیز مشتریان زیادی دارد. دلیل علاقه مندی برخی مشتریان به این نوع پسته، شکل ظاهری بسیار زیبای آن است.

پسته کله قوچی صادراتی

پسته کله قوچی تحت عنوان Jumbo pistachios شناخته شده است. از گروه پسته های درشت است. فروش موفقی هم در بازار داخلی ایران و هم در صادرات پسته دارد.

پسته احمد آقایی رفسنجان

پسته احمدآقایی از گروه پسته های کشیده است. با نام long pistachios شناخته می شود. دارای سایز متوسط است. قیمت متعادلی دارد و مورد علاقه بسیاری از مشتریان پسته در جهان است.

پسته بادامی سفید

نوع و رقم جدیدی از پسته ایران است که در لیست پسته های تجاری ایران جای گرفته است.

برای خرید انواع و ارقام پسته ایرانی می توانید با ما تماس بگیرید. هر پنج رقم را می توانیم در انواع طبیعی خندان و مکانیک خندان عرضه نماییم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما