خرید پسته جهت صادرات

برای خرید پسته جهت صادرات با توجه به وجود 5 رقم تجاری برای پسته، نیاز است مدلی را که می خواهید را مشخص نمایید. در انتخاب مدل پسته حتما به سلیقه بازار کشورتان توجه نمایید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

در متن زیر ما انواع پسته های تجاری ایران را معرفی نموده ایم. این مقاله اطلاعات جامعی از انواع پسته های ایرانی می دهد. چنانچه پس از مطالعه سوالی داشتید و همچنان نتوانستید محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید، می توانید با ما تماس بگیرید.

انواع پسته های ایرانی

پسته ایران دارای 5 رقم مهم است. این 5 رقم بدلیل اینکه بیشترین تولید را دارند، مهمترین ارقام پسته ایران معرفی می شوند.

  • پسته فندقی: بیشترین میزان تولید پسته در ایران مربوط به این رقم است. پسته فندقی دارای شکل گرد است. به همین دلیل نام تجاری آن round pistachio است. ریزترین نوع پسته ایران نیز است. دارای سایز های 28 الی 36 است. (سایز پسته پسته را با کمیت اونس مشخص می کنیم.) فصل برداشت آن زودتر از دیگر ارقام تجاری پسته ایران است. به همین دلیل نیز احتمال رشد آفات و قارچ در آن کمتر است. صادرات گسترده ای به مناطق مختلف جهان منجمله اتحادیه اروپا، چین، روسیه و … دارد.
  • پسته کله قوچی: بعد از پسته فندقی، پسته کله قوچی بیشترین میزان تولید را در ایران دارد. پسته کله قوچی بدلیل شکل ظاهری که دارد به jumbo معروف است. از انواع پرطرفدار در بازار ایران است. از پسته های درشت ایران است. سایز آن بین اونس های 18 الی 26 است.فصل برداشت آن بعد از فندقی و قبل از احمدآقایی و اکبری است.
  • پسته احمدآقایی: پسته احمدآقایی از خانواده پسته های کشیده است. به long pistachio معروف است. دارای سایز 24 الی 32 است. مهمترین مشخصه آن سفید بودن پوست آن است. به همین دلیل نیز مورد علاقه برخی مشتریان نظیر کشور هند است.
  • پسته اکبری: فصل برداشت پسته اکبری دیرتر از همه ارقام است. این پسته از پسته های درشت است. سایز آن بین اونس 18 الی اونس 26 است. پرطرفدارترین نوع بین ایرانی هاست. بازار جهانی آن را super-long می نامند. مورد علاقه کشورهایی نظیر عراق ،روسیه و … است.

بسته به سلیقه کشورتان می توانید هر کدام از این ارقام را جهت خرید انتخاب نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما