مرکز فروش پسته در ایران

مرکز فروش پسته در ایران کجاست؟ می خواهیم در این مقاله مهمرین مناطق کشت پسته در ایران را معرفی کنیم. می توانید با مطالعه این مقاله به پاسخ سوال فوق دست یابید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

برخی از تجار پسته برای خرید پسته قصد مسافرت به ایران را دارند. و تلاش می کنند به پاسخ سوال مرکز فروش پسته در ایران کجاست قبل از مسافرت برسند.

برای پاسخ به این سوال مهمترین مناطق تولید، فرآوری و صادرات پسته در ایران را معرفی می کنیم.

استان کرمان در ایران مهمترین قطب تولید پسته است. در این استان  شهرهایی نظیر رفسنجان و سیرجان، و همچنین انار، زرند و … قطب های اصلی تولید پسته به شمار می آیند. علاوه بر استان کرمان مرکز فروش پسته در ایران کجاست؟

مرکز فروش پسته در ایران کجاست؟

استان خراسان یکی دیگر از مهمترین قطب های تولید پسته در ایران است. در خراسان شهرستان های فیض آباد و بردسکن تولید کننده پسته به شمار می آیند. بعد از کرمان ،خراسان در مقام دوم از نظر میزان تولید سالانه پسته قرار دارد. در این استان پسته در هر 5 رقم تجاری یعنی پسته اکبری, پسته فندقی, پسته احمدآقایی, پسته کله قوچی و همچنین پسته بادامی کشت می شود.

می توانیم استان های دیگر نظیر یزد، کاشان، اصفهان، آذربایجان شرقی و غربی و … را نیز جزء مناطق کشت و تولید پسته معرفی کنیم. البته نکته ای که در این متن قصد توضیح آن را داریم، معرفی مهمترین شهرهای صادرکننده پسته در ایران است. تبریز مقام سوم را در بین شهرهای صادرکننده پسته دارد. به دلیل موقعیت جغرافیایی و شرایط تجاری خاص تبریز، امکان صادرات پسته از این سهر به نقاط مختلف از جمله کشورهای اوراسیایی و اروپایی به سادگی امکان پذیر است.

این مقاله یک پاسخ نسبتا کامل به سوال where to buy pistachio in iran ارائه داد. چنانچه نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید می توانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما